Χαρτογράφηση των δομικών παρεμβάσεων του 2ου Σχολείου Ξερολιθιάς - LIFE TERRACESCAPE

Χαρτογράφηση των δομικών παρεμβάσεων του 2ου Σχολείου Ξερολιθιάς

13.04.2022

Μπορεί να έχει περάσει περίπου ένας μήνας από την ολοκλήρωση του 2ου Σχολείου Ξερολιθιάς, όμως οι σκέψεις όλων μας συνεχίζουν να είναι εκεί. Ο κ. Σίμος Ξενιτέλλης, ένας από τους μαθητές μας, προχώρησε στην χαρτογράφηση στην πλατφόρμα Open Street Maps των τοιχίων που ανακατασκευάστηκαν κατά τη διάρκεια του πρακτικού μέρους του 2ου Σχολείου.

Όπως θα δείτε στον χάρτη που ακολουθεί έχει χαρτογραφηθεί με συνεχή γραμμή ο τοίχος που επισκευάσθηκε ή ανακατασκευάσθηκε πλήρως. Παράλληλα μπορείτε να δείτε με διακεκομμένη γραμμή το μονοπάτι που οδηγεί στην Αρχαία Ζαγορά. Τον χάρτη μπορείτε επίσης να τον βρείτε στο παρακάτω link: https://www.openstreetmap.org/#map=15/37.7815/24.8594

Σαν ομάδα του LIFE TERRACESCAPE νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε για ακόμα μία φορά όλους αυτούς που με την παρουσία τους, είτε ως εκπαιδευτές είτε ως εκπαιδευόμενοι, βοήθησαν στο να πραγματοποιηθούν και τα 2 Σχολεία Ξερολιθιάς.